18. marca 2018

Krása priamo z Kréty: Mea Natura

Máloktorá z nás si dokáže predstaviť, akú úlohu v celkovej vizáži zohráva práve kvalita a zdravie vlasov. Počasie, stres, či chemické farbenie ich ovplyvňuje a aj vlasy potrebujú vitamíny a život. 
Ako vlasom dokážeme pomôcť?

Ešte minulý rok som si vlasy farbila. Páčilo sa mi mať krásne červené vlasy. Avšak po  dvoch rokoch farbenia som si v decembri 2017 dala s farbením stop-ku. Prečo? Pretože mi vlasy začali riadne vypadávať a trápila ma suchá pokožka hlavy. Po farbení som vlasy vždy mala krásne, ale stačilo pár umytí a krásna červená sa výrazne z mojich vlasov vytrácala. Ako odchádzala žiarová farba, tým viac sa mi moje vlasy nepáčili. Vlasy boli čím ďalej tým suchšie a suchšie... A tak som s farbením prestala a začala som sa o vlasy starať tak, aby sa im vrátil lesk.

Olivový olej obsahuje vitamíny B, A, C, E, ktoré sa podieľajú na ochrane pokožky pred slnečnými lúčmi. Kozmetika s prísadou olív je výnimočná v tom, že zanecháva pokožku jemnú a vláčnu, udržuje v nej vlhkosť a navyše sa ľahko vstrebáva. Na trhu sú rôzne sprchové gély, scruby, krémy, šampóny, masky, mydlá s panenským olivovým olejom. 

Ja som vďaka www.meanatura.eu mohla otestovať dva produkty a to: 
Čistiaci šampón pre intenzívnu starostlivosť o suché dehydrované vlasy sila & hebkosť
Revitalizačný kondicionér vitalita & lesk 


Mea natura je prírodná kozmetika založená z 88-96% na prírodnej báze. V tomto prípade osahuje šampón 88% a kondicionér 94% prírodných ingrediencií. 

Oba produkty sú BEZ:
parabénov, minerálnych olejov, obsahu petrolátu, propylenglykolu, alkoholu, silikónov či syntetických farbív

Šampón aj kondicionér je balený do priehľadného tmavozeleného podlhovastého plastového obalu. Vôňa šampónu je veľmi príjemná, povedala by som, že je taká nasladlá. Vo vlasoch sa vôňa udrží pomerne dlho (v prípade, že použijete len šampón) a keď šampón skombinujem s kondicionérom, vôňa sa zintenzívni. Šampón dobre pení a pekne vyčistí, či už od mazu alebo laku. Keď používam vo väčšej miere lak, tak si zvyknem vlasy šampónom umyť dva krát. 

Vlasy po umytí a vysušení (nechávam ich voľne uschnúť počas noci) naberú na objeme, nie sú suché a vyzerajú zdravo.  A čo urobí s vlasmi kondicionér? Vlasy sú po použití kondicionéru taktiež príjemne voňavé, vyživené, hydratované a hlavne lesklejšie. Po vysušení vlasov sú vlasy príjemné na dotyk a na pohľad pôsobia uhladene. A aby som nezabudla, táto dvojka bola šetrná aj k mojej vlasovej pokožke. Čo o niektorých produktoch nemôžem povedať (o tom ale inokedy).  


Ja si vlasy umývam každé 2 až 3 dni. Mne táto dvojka vystačila na mesiac a pól. Nemám  šampónu ani kondicionéru čo vytknúť, takže vrelo odporúčam. Na fotke vyššie môžete krásne vidieť, že vlasy sú uhladené a krásne lesklé. 

Ak vás produkty zaujali, tak určite kuknite na www.meanatura.eu, kde nájdete aj rôzne iné prírodné produkty na vlasy či telo, alebo kuknite na instagram @meanatura_slovakia. :)

Poznáte kozmetiku Mea Natura?
Čo aktuálne používate na vlasy a vyhovuje vám to?

Krásny dník vám prajem,

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!