17. februára 2018

DIY: Najlepšia hydratácia pleti v podobe troch ingrediencií

Pleťové masky sú jedným z najpopulárnejších prostriedkov, ktoré pomožu pri liečbe kožných problémov. Ja sama masky milujem, avšak nie vždy tie kúpne sú aj efektívne. Kedže je stále zima, problémy so suchou pleťou sú bežné. Preto vám dnes ukážem "recept" na avokádovú masku pre suchú pleť. Masku si urobíte rýchlo a jednoducho, a stavím sa, že vaša pokožka bude masku milovať! Čo teda budete potrebovať?

1/2 avokáda
2 polievkové lyžice medu
1 polievkovú lyžicu bieleho gréckeho jogurtu
Avokádo obsahuje nespočetné množstvo látok, ktoré pokožke prospevajú. Jednou z hlavných výhod je vysoký obsah kyseliny olejovej. Práve táto kyselina udržuje vlhkosť pokožky a udržuje ju hydratovanú a krásne jemnú. Avokádo obsahuje aj vitamín E, ktorý je skvelý antioxidant. Naviac avokádo znižuje výskyt jaziev a škvŕn.

Med má okrem iného aj schopnosť viazať vlhkosť v bunkách pokožky. Preto ho ocení pokožka nielen suchá, ale aj unavená a namáhaná. Z obsahu medu, v ktorom nájdeme antioxidanty, aminokyseliny, minerály a vitamíny, vychádza aj jeho upokojujúci efekt. Netreba zabudnúť ani na to, že med je jeden z najlepších prírodných antiseptík a má antibakteriálne účinky.

Grécky jogurt v tomto prípade beriem ako bonus pre moju pleť, ktorá je náchylná na akné. Hydratuje, omladzuje a upokojuje. Ak máte podráždenú, zapálenú pokožku, grécky jogurt sa o ňu postará v priebehu niekoľkých sekúnd. Tiež vďaka baktériám a vysokému obsahu zinku v jogurte pomáha bojovať proti akné. Úžasný prínos používania jogurtu na pokožku spočíva v tom, že prispieva k zníženej tvorbe nových vyrážok. Fantastické!
A takto vyzerá finálny produkt...
Ako masku použiť?

Zmiešajte všetky tri ingrediencie dohromady, až kým nedosiahnete konzistenciu hladkej pasty. Ak nepoužijete masku hneď, pridajte do pasty niekoľko kvapiek citrónu, aby avokádo nezačalo hnednúť. Umyte si tvár svojim obľúbeným čistiacim prostriedkom a vysušte. Aplikujte masku rovnomerne po celej tvári - ideálne aj na krk. Nechajte ju pôsobiť aspoň 15 minút a potom opláchnite teplou vodou alebo zotrite nahriatou handričkou.

Tento prírodný kozmetický produkt hydratuje a vyživuje pokožku, očistí ju a tak pleť zostane neodolateľne jemná a hladká! Ak vašej pokožke chýba jas a je suchá alebo dehydrovaná, tento malý elixír určite vyskúšajte! Moja pokožka je s maskou spokojná! :)

Robíte si tiež doma vlastné pleťové masky?
Počuli ste už o tejto maske?

Užite si ešte pohodový sobotný večer a dúfam, že sa vám páči nový dizaj blogu :)


2 komentáre:

  1. Já domácí masky si ještě nezkoušela dělat :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Musela jsem k péči o pleť zařadit hydratační sérum; byla jsem přinucená pletí :) . Sleduju DIY záležitosti, ale netroufám si míchat :) .

    Příběhy z mlhy a éteru

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!