3. júla 2016

Letné líčenie s ARTISTRY plné žiarivých farieb

Letné počasie je zradné, potíme sa, je horúco a to sú dva faktory, ktoré sa radi podieľajú na roztekaní make-upu. Niekedy to vyrieši aj ľahké opálenie tváre, takže si pripadáme "zdravšie", ale nie každý má to šťastie na zlatistú letnú farbu pokožky. Leto je záťažou pre naše maskovacie manévre na tvári. Platí zlatá zásada - šetrite líčidlami. Príliš hrubá vrstva je náchylnejša k „zbúraniu“. Tučná vrstva make-upu a púdru navyše nevyzerá dobre! S kvalitnou kozmetikou sa však o váš make-up báť nemusíte.Tiene na oči

Zaujali ma hlavne pre svoje spočiatku netradičné balenie. Ide o priesvitnú plastovú krabičku, do ktorej je vložený tieň. Preto som tiene vložila do kazetky, ktorá sa dá dokúpiť - obsahuje miesto na tiene a zrkadielko. Uzatváracia časť je pevná. 

Tiene majú slušnú pigmentáciu - sú bez trblietok a čiastočiek, ktoré by sa ligotali. Takáto quatro farba sa v podstate dá kombinovať s každou farbou. Najmä v líčeniach večerného či slávnostného typu. Ja som na fotografiách zvolila dva druhy kombinácií len z týchto tienov v paletke. Na viečko sa každý nanáša ľahko a tieňovanie nie je problém. Tu by som len odporučila snáď len naniesť si make-up až po dokončení viečok, nakoľko zvykne tieň spočiatku jemne opadávať. 

V prípade, že si na viečko nanesiete aj podkladovú bázu na oči, líčenie bude sýtejšie. Tiene na viečkach pekne držia, v prípade mastnejších viečok (také mám aj ja), odporúčam zakúpiť si špeciálnu bázu pod tiene, aby ste predišla zhlukovaniu sa tieňov do záhybov oka.

POZOR LETO 2016 JE O FARBÁCH! Zvyk je železná košeľa, a tak mnohé z nás neustále siahajú po neutrálnych očných tieňoch. Je to telová, jemná hnedá alebo odtieň do medenej, ktoré nanášame na svoje oči aj bez toho, aby sme ich kombinovali s oblečením. Hodia sa ku všetkému a príjemne ohraničia pohľad. Aktuálne leto však túži po tom, aby sme vystúpili zo zabehnutých koľají a vrhli sa na to trochu odvážnejšie. Skúste to s hravými farebnými nápadmi, ktoré nám predvádzajú samotné celebrity. Pod jemným nánosom očného tieňa vyzerajú ešte lepšie ako inokedy. Čo vy na to? ;)


Bronzujúca a rozjasnujúca paletka

Paletka má veľmi kvalitné prevedenie, doma mi totižto padla z poličky a akoby zázrakom ostala celá. Balenie má až 9,5g takže výrobca rozhodne nešetril! Paletka ako celok ma dosť prekvapila, pretože je skutočne dobre pigmentovaná - treba preto s ňou zaobchádzať opatrne, aby líčenie nevyzeralo komicky.

Paletka je lisovaná naozaj napevno. Keďže tvár mám celkom pekne opálenú tak zvyknem používať len trošku. Obľúbila som si najmä bronzujúcu časť, ktorá mi úplne nahrádza bronzer. Kontúrujem si najmä lícne kosti, čelo i bradu. Druhú rozjasňujúcu časť používam na rozjasnenie pleti, ale aj napríklad dekoltu a pliec, ako sa chystám urobiť na blížiacu sa spoločenskú akciu. Niekedy, po nanesení bronzujúcej časti použijem aj tú rozjasňovaciu, aby lícne kosti ešte viac vynikli.


Lesk na pery

Ďalšou novinkou je tento trblietavý lesk na pery. Ako možno viete aj z iných recenzií, tak ja mám lesky vo všeobecnosti rada, hoc teraz skôr vždy siahnem po rúži. Balenie lesku je zaujímavé, lesk je hranatý so zrkadielkom z jednej strany a svetielkom vo vnútri. Svetielko sa zapne po odšróbovaní aplikátora, je to veľmi praktické hlavne v tedy, ak sa niekde chystáte večer, alebo ak si svoj make-up  robíte ráno v dopravnom prostriedku.  Balenie resp. uzáver je pevný, neotvára sa sám. 

Lesk obsahuje trblietky, sú jemné a tak na perách nie sú cítiť. Plusom tohto produktu je aplikátor, s ktorým ide nanášanie ľahko, rýchlo a jednoducho, lesku nenaberá príliš ani málo. Tiež sa mi páči ako odtieň pery hoc jemne tak predsa zahalí do daného odtieňu, takže nepigmentácia je vporiadku. Lesk má sladkastú vôňu a na perách zanecháva chladivý efekt, ktorý trvá niečo vyše pol hodinky od nanesenia.


Ako sa líčite v lete? Tiež využívate farebné paletky, bronzer, rozjasnovače či lesky na pery, alebo sa nelíčite vôbec?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!