8. júna 2016

Pomôžte svojim kamarátkam získať sebadôveru

Keď majú Slovenky hovoriť o svojom vzhľade, sú veľmi kritické a samy seba hodnotia skôr zdržanlivo. Keď však majú popísať svoju nkamarátku, hovoria láskavo a v superlatívoch. Dokážeme oceniť krásu druhých, tak prečo nie aj tú vlastnú? Dove pokračuje v boji za sebavedomie slovenských žien a v ďalšej vlne kampane #smekrasne chce motivovať kamarátky, aby si vzájomne pomohli uvedomiť si vlastnú krásu.

Priemerná, dobre vyzerajúca, prírodná - týmito výrazmi sami seba najčastejšie popísali slovenské ženy v prieskume kozmetickej značky Dove 1 . Do vyššie uvedených označení sa vošlo celých 53 % opýtaných dievčat a žien vo veku 18 - 64 rokov. Len 8 % respondentiek samu seba označilo aspoň za peknú a ešte o dve percentá menej za atraktívnu. Za krásne sa považujú len 2 % účastníčok prieskumu, čo je v porovnaní so svetovým priemerom 4 % jasným dôkazom nízkeho sebavedomia Sloveniek. Dove sa rozhodol túto smutnú štatistiku zvrátiť a s kampaňou #smekrasne vyzýva ženy, aby si verili a mali sa rady. Tentoraz do boja za väčšiu sebadôveru každej z nás zvoláva kamarátky.


Väčšina respondentiek sa ale zhoduje, že pred samotným fyzickým vzhľadom je pre ich pocit krásy dôležitejšia stabilita a naplnenosť každodenného života. Za jeden z najviac rozhodujúcich faktorov, určujúcich mieru spokojnosti, pritom označili priateľov. Kamarátky sú veľakrát hlavným zdrojom sebadôvery ženy, čo potvrdzuje nielen štatistika, ale aj psychológovia. 

"Vzájomné priateľstvo žien je veľký dar. V priateľstve zažívame spolupatričnosť, cítime dôveru, pocit bezpečia a vzájomnú podporu. Pretože u iných krásu vidieť dokážeme, ale na seba sme často veľmi prísne, mali by sme svoje priateľky uisťovať o ich kráse. Pre budovanie zdravého sebavedomia je tiež dôležité vážiť si jedna druhú a aj každá samu seba" hovorí psychologička so zameraním na ženské sebavedomie PhDr. Tatiana Lesayová.

Dove sa odhodlal posilniť aktivitu kamarátok v budovaní vzájomného sebavedomia a v rámci kampane #smekrasne spustil videoprojekt Priatelia 2, pri ktorom sa robil výskum medzi priateľkami priamo v uliciach. Oslovené ženy dokázali pred kamerou v podstate okamžite vyzdvihnúť hneď niekoľko vecí, ktoré sa im páčia na tele ich kamarátky, ale na otázku čo majú rady samy na sebe, už boli s odpoveďou rozpačitejšie. Na bezprostredné reakcie sa pozrite tu. ↓


Myslíte si, že sú vaše kamarátky krásne? A myslíte si, že ste krásna vy? Vyjadrite podporu boja za sebavedomie slovenských žien a pridajte sa na www.smekrasne.sk k už viac ako 2000 Slovenkám, ktoré našli odvahu povedať o sebe, že sú krásne. Fanúšikovia projektu majú navyše možnosť sa na Facebooku aktívne zapojiť do vytvárania podoby kampane a navrhovať motivačné texty na tričká. Ten najlepší návrh spolu s 3 ďalšími, ktoré pochádzajú od českých a slovenských fashion bloggeriek, sa vyrobí a od júla bude v predaji pod záštitou kolekcie DOBRO e-shopu Zoot. Výťažok z predaja unikátnej limitovanej edície bude venovaný nadačnému fondu Slovak-Czech Women´s Fund.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!