28. júna 2016

NIVEA - 3x čistiaca pleťová starostlivosť

Nejde o žiadne tajomstvo... O pleť by sme sa mali starať neustále a hlavne dôkladne. Okrem dennej starostlivosti je potrebná aj tá večerná (tá je hádam aj najdôležitejšia).  Kým denná starostlivosť by mala pleti dodať potrebnú energiu a nabudiť ju do nového dňa, večerná starostlivosť by mala pleť dôkladne vyživiť, aby sa stihla počas noci regenerovať. 

Každá z nás má svoju kozmetickú rutinu, podstata by však mala byť podobná. Ja vám dnes predstavíme produkty, na ktorých by ste mohli postaviť aj vy, svoju základnú odličovaciu starostlivosť o pleť. Na dôkladné odličovanie či už cez deň alebo určite pred spaním - nesmieme zabúdať. Neodlíčený make-up vie na našej pleti urobiť poriadnu neplechu (žiadna z nás predsa nechce mať na pleti zapálené miesta), preto tých zopár minút na odlíčenie radšej obetujte. V prvej fáze odličovania je vhodné použiť čistiaci gél alebo krém, ktorým umyjeme tvár.


ČISTIACI PLEŤOVÝ KRÉM CREME CARE

Ten nás zbaví najhrubších nečistôt, ktoré sa na pleti počas dňa či noci uchytia. Ide o jemnú starostlivosť s obľúbenou vôňou originálneho plechovkového krému Nivea. Čistiaci krém je možné dostať v 150 ml balení, čo sa mi zdá dosť veľké na to, aby vám nejaký čas vydržalo. Na pleť ho totiž treba iba máličko. Páči sa mi obal a dizajn výrobku, biela a modrá - klasika, ktorá pri tejto značke istotne neomrzí. Parfumácia je jemná, nevtieravá. Konzistencia je hutná - doslova ako nejaký výživný krém. V zložení je vo veľkej miere zastúpený komplex s eucerinom a panthenolom, takže produkty si obľúbia určite aj majiteľky suchej pleti. Čo je zaujímavé tak vlastne rad produktov NIVEA Creme vlastne predstavuje produkty, v ktorých sa je emulzia voda v oleji. Z toho čo som si prečítala to znamená, že kvapôčky vody sú rozptýlené v oleji. Našej pokožke tak najskôr tento produkt poskytne intenzívnu starostlivosť vďaka vonkajšej olejovej fáze a následne hydratáciu vďaka kvapkám vody. 

Použitie: 
Navlhčite si pleť čistou vlažnou vodou. Vyhnite sa príliš horúcej i ľadovej vode. Predídete tak podráždeniu hlavne citlivej pleti. Aplikujte primerané množstvo čistiaceho krému a krúživými pohybmi pleť vyčistite. Nezabudnite na krk poprípade aj dekolt. Zvyšky krému opláchnite alebo použite čistiacu pleťovú vodu. Krém na pleti nemajte dlho, mňa po krátkej dobe z neho začala pleť štípať, takže naozaj navlhčiť, aplikovať a zmyť! 

V druhej fáze čistenia pleti,  pleť a oči dočistíme odličovacím produktom v podobe micelárnej vody, krémového alebo tekutého odličovača. Výber je iba na vás a všetko záleží na tom, ktorý z nich vašej pleti vyhovuje. Nivea má však v rade Creme Care produkt, ktorý je u mňa z tejto trojky jednoznačne topka!

ČISTIACE PLEŤOVÉ MLIEKO CREME CARE

Mala som možnosť vyskúšať viaceré pleťové mlieka. Mám ich rada najmä pre to, že vedia efektne dočistiť pleť po make-upe a celkovo odstrániť z pleti všetky nečistoty, ktoré sa nám tam počas dňa nahromadili a to aj vrátane vodeodolných produktov. Pre testovacie účely som tentoraz obdržala 200 ml balenie odličovacieho mlieka. Balenie je elegantné, klasické, s bielo-modrým dizajnom. Je určené aj pre citlivú pleť, čo znamená, že by pleť mlieko nemalo podráždiť. U mňa je známe, žemi spôsobovali odličovacie mlieka nepekné podráždenie. 

Teraz je to však úplne inak a prehlasujem, že toto mlieko moju pleť maximálne "hýčkalo" a vôbec ju nepodráždilo. Pleť pekne očistí od make-upu a pritom nepodráždi. Nebadám žiadne náznaky začervenania, ktoré je u mňa časté. Mlieko dokonca úplne bezproblémovo odlíčilo aj špirálu z očí. Suma sumárom, toto odličovacie mlieko určite odporúčam vyskúšať. Splní všetko to, čo sľubuje a navyše za pár, "drobných".

Po absolvovaní týchto dvoch krokov máme pleť dokonale vyčistenú a je pripravená na ďalšiu fázu, ktorou je hydratácia pleti. Avšak... Čo ak sa chystáte niekde na festival či dovolenku spojenú s kempingom? Vtedy asi so sebou nechcete vláčiť množstvo produktov, a preto mam pre vás ešte jedno praktické riešenie. 

ČISTIACE PLEŤOVÉ OBRÚSKY CREME CARE

Ako som už v úvode naznačila, obrúsky sú pre mňa praktickým pomocníkom. Toto balenie ma zaujalo už len pekným modrým balením obrúskov. Čo oceňujem, tak ako pri všetkých obrúskoch, že obrúsky majú praktické znovuuzatvárateľné balenie. Balenie obsahuje 25 obrúskov. Zloženie s euceritom posilňuje vonkajšiu ochrannú bariéru pleti. Vďaka panthenolu prispieva k regenerácii pleťových buniek. Balenie je ideálne na cestovanie ale i na občasné každodenné používanie. K

ozmetické obrúsky sú vyrábané z jemnej bavlny a sú jemne parfumované. Ďalším plusom je to, že tieto obrúsky odstraňujú aj vodeodolný make-up. Istou nevýhodou je u mňa dokonalosť odlíčenia, nakoľko ja som zvyknutá na viacero produktov, po ktorých mám pleť naozaj dokonalo čistú. Tieto obrúsky sú skvelé, ale len v prípade krátkodobého používania.


3 komentáre:

  1. Včera som si kúpila krém , zatiaľ to vyzerá sľubne. Uvidím aké to bude po dlhšom užívaní :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Mám nejakú vzorku z tejto rady a musím povedať že ma celkom oslovila Nivea patrí medzi moje produkty ktoré rada používam, a páči sa mi ten čistiaci krém aj mlieko a cez zimu bude ako stvorené a moju suchú pleť:)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!