3. mája 2016

Zázračný arganový olej pre našu krásu

Príroda nám ponúka rôzne „zázračné poklady", ktoré môžu pomôcť nielen nášmu zdraviu ale aj kráse. Jednými z takýchto vzácnych pokladov sú napríklad aj prírodné oleje. Prírodné oleje sa používali po stáročia na rôzne účely - či už v kuchyni, na liečenie rôznych zdravotných problémov ale tiež na kozmetické účely. Jeden z najvzácnejších prírodných olejov pre krásu je cenný arganový olej.  


Arganový olej má svoj pôvod v Maroku, kde sa získava zo semien plodov arganového stromu. Olej (na kozmetické účely) sa získava lisovaním za studena, teda sú v ňom zachované všetky dôležité vitamíny, minerály a ďalšie cenné látky. Keďže takáto ručná výroba arganového oleja je pomerne náročná na prácu i čas a na získanie jedného litra arganového oleja treba pár desiatok kilogramov plodov, patrí tento olej k finančne náročnejším. Ak však hľadáte kvalitu za dobrú cenu, tento olejček tieto dve spojenia určite spĺňajú. Arganový olej je veľmi bohatý na vitamín E, ktorý je jedným z významných vitamínov pre zdravie pokožky. Okrem toho obsahuje arganový olej nenasýtené mastné kyseliny, karotenoidy a ďalšie látky, ktoré majú blahodarné účinky na našu pokožku, vlasy či nechty.

Kozmetický olejček mám zo stránky www.sagrada-natura.sk kde ho nájdete v troch objemoch 10ml, 50ml a 100ml. Vo všeobecnosti rozdiely v olejoch sa ukazujú v ich čistote (tie najsterilnejšie číre boli zrejme spracované a upravené), ale tiež vôňou, resp. zápachom. Mnohé z vás asi vôbec netušia, že pravý argánový olej môže zvláštne zapáchať a niekomu dokonca smrdieť tak ako aj mne. Prejaví sa to hlavne pri kontakte s pokožkou a kým chvíľu môžete cítiť akoby plesnivý syr, skysnuté mlieko alebo čosi zhnité - ako naozaj si nerobím srandu ale toto marocké zlato naozaj smrdí, avšak netreba sa toho moc báť, pretože po niekoľkých minútach tento závan pominie. 

Ak ešte nemáte skúsenosť s týmto olejom, tak postačí vám pre začiatok vyskúšať si jeho 10ml balenie. Ja mám 50ml balenie, ktoré je charakteristické sklenenou fľaštičkou a pipitou teda kvapkadlom, 100ml balenie obsahuje rozprašovač. 

Čo sa týka účinkov, tak tento olej je výborný na hydratáciu a regeneráciu pleti. Ak si chcete udržať dlho mladistvý vzhľad pleti, alebo zabojovať s vráskami - to vám ja však nepotvrdím lebo ja vráskami ešte "netrpím". Tento prírodný zázrak ochráni našu pleť pred vplyvmi vonkajšieho prostredia, neutralizuje voľné radikály, pomáha udržiavať elasticitu pokožky a pleť je po ňom hebká a akoby rozjasnená - dve malé kvapôčky sa pekne dajú do pleti zapracovať tak, že nebudete pociťovať mastnotu. Ja osobne som si naň zvykla hlavne ako na večernú starostlivosť. Arganový olej možno používať i pri problémoch s ekzémom alebo lupienkou a všeobecne sa hodí na ošetrenie suchej pleti. Napriek tomu, že ide o olej, je prekvapivo vhodný aj pre mastnú pleť so sklonom k akné. Má antiseptické účinky a pri dlhodobom používaní vraj aj pomáha redukovať prípadné jazvičky po akné. Toto zatiaľ nebadám ale veru po prebudení sa teším z krásnej hebkej pokožky. A hoci kvôli mojim problémom s akné používam aj krémik, ktorý pokožku neskutočne vysušuje, vďaka oleju sa mi šupinky netvoria.

No nielen pokožka môže profitovať z účinkov vzácneho arganového oleja. To čo som neskúšala ale čítala tak je totiž vhodný aj na skrášlenie a ošetrenie vlasov či nechtov. Ak si vraj zvyknete pred umytím do vlasov votrieť trochu arganového oleja a necháte pôsobiť aspoň polhodinku, vaše vlasy to rozžiari, budú pôsobiť zdravšie a tiež sa budú lepšie upravovať. Ak si budete nechty a pokožku v ich okolí pravidelne potierať arganovým olejom - vaše nechtíky to posilní a pomôže zaceliť prípadné zádery v okolí nechtov - k tomuto sa dostanem až mi dojde krémik na ruky a nechty v jednom. :)


V kozmetickej oblasti je arganový olej mimoriadne obľúbený, či už ako súčasť kozmetických produktov alebo samotný a bez úprav ako je tento. Ak sa ho rozhodnete vyskúšať, určite si aj vy nájdete spôsob, ktorý vám bude vyhovovať najviac - u mňa to je použitie na pleť. :) 

1 komentár:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Obchodujte kdekoliv - Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!