23. mája 2016

Dokonalé oči s Avon-om? ...set na úpravu obočia a riasenka...

Ako ste si už iste mohli všimnúť, obočie dokáže úplne zmeniť vzhľad vašej tváre. Ak ste si už zvykli na rutinu v podobe úplného vyšklbania obočia, skúste niečo nové. Malá zmena v technike trhania môže mať dramatické zmeny na celkový výzor. Žiadna z nás sa nenarodila s dokonalým obočím, takže potrebujeme trochu pomôcť.


Našťastie všetko, čo potrebujete je pinzeta, nožnice a trochu tieňov na oči. Vďaka týmto pomocníkom docielite bezchybné obočie. Po určení správnej hrúbky a tvaru oblúku nesmieme zabúdať na to, že takéto hrubšie obočie je potrebné trošku vylepšiť aj pri líčení, aby bol náš celkový vzhľad naozaj kompletný. Pomôžu nám na to špeciálne tiene alebo ceruzky určené práve na úpravu obočia. Tmavovlásky by mali siahať po farbe o 2 odtiene svetlejšej ako farba vlasov a naopak, blondíny sa nemusia báť tmavšieho odtieňa. 

Sada od Avon-u obsahuje vosk pre vytvarovanie, zrkadielko, púder na dofarbenie a obojstrannú kefku. Avon tak podľa môjho názoru prichádza s kompletnou sadou na obočie, kde už len do dokonalosti chybuje pinzetka. Malé elegantné púzdro inak obsahuje všetko, čo je potrebné k úprave, dofarbeniu a zafixovaniu obočia.


Vosk neobsahujúci pigmenty - voskom si obočie kráxsne zafixujete. Určite ste sa stretli už aj s tónovaným voskom, mne však tie tónované nevyhovovali nikdy, nakoľko po nanesení púdru vyzeralo obočie až moc tmavo. Tento set pri spojení vosku a púdru ideálne obočie vykreslí a dofarbí, aspoň mne ako červenovláske vyhovuje. :) Zloženie je vodeodolné a umožňuje jednoduchú aplikáciu a styling. Vďaka vosku si obočie udrží požadovaný tvar. Púder pre farbenie nie je prašný. Pomocou púdru môžete obočie zafarbiť jemnejšie alebo opakovaným nanášaním aj tmavšie. Odtieň púdru je prirodzený.

Kefka 2v1 - kefka má dve rovnaké zakončenia - skosené. Jedna skosená kefka je určená na nanášanie púdru a druhá na tvarovanie. Ak nemáte po ruke vlastné štetce, tak postačia úplne. Sú len o čosi tvrdšie ako by ste možno chceli.


Ak už máte svoj ideálny odtieň, tu je zopár krokov, ako ho správne upraviť:
 1. Obočie si dôkladne prečešte. 
 2. Naneste na obočie štetcom tieň alebo ceruzku vo farbe približnej vašim vlasom. 
 3. Nanášajte presne v línii obočia. To bude potom pôsobiť tmavšie a hustejšie. 
 4. Po nanesení upravte nedostatky vatovou tyčinkou a obočie znova prečešte. 
 5. Na fixáciu môžete použiť rôzne gély či vosky

Ďalším produktom od Avonu, ktorý som testovala je špirála. Obal špirály mi tvarovo príde identický s ostatnými špirálami od Avon-u (teda ak myslím na objemné mascary). Špirála má výrazné strieborné balenie. Kefka je pokrytá hustými štetinami. Páči sa mi, že špirály od Avon-u zostávajú verné klasickým štetinovým aplikátorom, pretože v dnešnej dobe sa v špirálach používajú väčšinou umelohmotné aplikátory. Kefka je naozaj hustá a objemná. 

Na riasy sa nanáša ľahko a pekne po nich kĺže. Neviem, možno na iných riasach dokáže urobiť hotový zázrak, ale na tých mojich ma príliš neohúrila. Nemám pocit, že by som ich mala dlhšie, možno iba zvýraznené a objem im taktiež špirála nedodala. Musím zase však napísať, že pekne ich oddelila, nezlepila ich a nevytvárala pri nanášaní ani hrudky. Ale ako sa hovorí 100 ľudí 100 chuttí. :)


Viac o značke, produktoch a sortimente sa dozviete TU: www.avononline.avon.sk

3 komentáre:

 1. tá malá pinzetka,alebo kefka v sete na obočie by boli super :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Anonymný16.2.17

  Tenro set vyzerá dobre,dobre sa s ním pracuje až na ten katastrálny ,,stetec,,ten letel rovno do kosa,tvrdý,neohybny no hotové drevo...

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!