6. apríla 2015

► Salvatore Ferragamo Attimo pour Homme

Parfémy Salvatore Ferragamo ...milovali a aj milujú ich hviezdy Hollywoodu. Salvatore Ferragamo bol, a dodnes je módnou ikonou talianskeho pôvodu, ktorá sa nebála vyskúšať nové materiály obuvi a ktorá svetu priniesla nové unikátne štýly. V jeho múzeu vo Florencii je dnes vystavené cez 10 000 jeho originálnych modelov topánok. Po smrti Salvatora Ferragama v roku 1960 rodina pokračovala v jeho odkaze výroby vysoko kvalitnej obuvi, doplnkov a značkového oblečenia. Na jeho počesť potom v deväťdesiatych rokoch predstavila prvá očarujúce parfémy Salvatore Ferragamo Pour Femme a Salvatore Ferragamo Pour Homme.  Dnes Vám predstavím jeden z pánkych radov, pretože skutočne stojí zato. :)Salvatore Ferragamo Attimo pour Homme je vôňa určená pre muža, ktorý si vychutnáva každú jednu voľnú chvíľu v živote s vášňou a štýlom, pretože je vzrušujúci. Vôňa Attimo pour Homme nesie v sebe intenzitu rozhodujúcich životných chvíľ v unikátnom a dokonalom talianskom štýle, ktorý je pre značku Salvatore Ferragamo charakteristický.

Vonkajšie balenie tejto pánskej toaletnej vody - vône Attimo pour Homme vyjadruje intenzitu a osobnosť, ale zároveň aj výraznú eleganciu. Príjemný papier s textilnou štruktúrou pripomína kvalitnú textúru pánskej košele Salvatore Ferragamo. Strieborný pruh a vrchná strana balenia mu dodávajú modernosť a mužnosť, zatiaľ čo tri reliéfne pruhy evokujú tvar flakóna. Možno sa budete čudovať, no použitý materiál má ekologický certifikát od spoločnosti Forest Stewardship Council. Kto by to povedal - že?... 

Flakón vône Attimo pour Homme, ktorý navrhla známa dizajnérka Sylvie de France, vyžaruje absolútnu mužnosť. Čistú, hranatú štruktúru skrášľuje elegantný, úzky, matný pásik s výrazným logom vône. Hladké šedé sklo dodáva flakónu módny mestský nádych a podčiarkuje hrejivú a intenzívnu štruktúru celej vône. Hranatý uzáver s tmavým strieborným prvkom mu dodávajú silu. Červené logo značky Salvatore Ferragamo sa leskne na spodnej strane flakónu.


Poďme sa pozrieť na to hlavné - hoci obal predáva, najdôležitejší je predsa obsah! Vôňa Attimo pour Homme je svieža a zmyselná, drevitá orientálna vôňa, ktorá stelesňuje mužnú stránku výnimočnej elegancie značky Salvatore Ferragamo. Vôňu otvára neodolateľný prvý dojem sviežej zmesi majoránu, kardamómu a mandarínky. V srdci sa stretávajú korenisté tóny šafranu, ktorý vyžaruje intenzitu spolu s moderným nádychom pimentu. Výrazný základ tvoria zmyselné dreviny ako vetiver, ktoré posilňujú mužný charakter vône a rozptyľujú jeho uhladené dymové akordy. Ambrové tóny labdánu a biele pižmo dodávajú vôni mimoriadne zmyselný, orientálny nádych.

Z akých zložiek sa teda táto toaletná voda skladá?
  • Hlava: majorán, mandarínka, kardamóm a čierne korenie
  • Srdce: šalvia, kadidlo, šafran a piment
  • Základ: biele pižmo, labdánum, pačuli a vetiver
Pokiaľ vás táto toaletná voda zaujala, nájdete ju tu (v 40ml a 100ml balení): Salvatore Ferragamo Aattimo toaletná voda pre mužov

Pozrime sa ešte v krátkosti na pomerne zaujímavú kampaň, ktorá bola robená pre túto toaletnú vodu Salvatore Ferragamo Attimo pour Homme...


Reklamná kampaň predstavuje elegantného muža v krásnom a luxusnom prostredí, ktoré naznačuje začiatok niečoho unikátneho. Intenzívny moment, špeciálna chvíľa – Attimo. Jedna z tých, ktoré život robia ešte vzrušujúcejším. Chvíľa uzatvorená v dokonalom štýle Salvatore Ferragamo.

Tvárou vône je Alessandro Gassman. Jeden z najslávnejších talianskych hercov  perfektne stelesňuje elegantný taliansky štýl značky, ako aj ideály stredomorskej mužnej krásy. Nie je známy len svojimi hereckými úspechmi, ale aj tým, že jeho otcom je Vittorio Gassman, jeden z najvýraznejších predstaviteľov talianskeho filmu. Tento fakt ešte viac posilňuje historický vzťah značky Salvatore Ferragamo so svetom filmu.

...len tak na okraj... vidieť ste ho mohli v pomerne známej talianskej komédii Basilicata Coast to Coast, alebo v akčnom francúzskom filme  Transporter 2... :)
Akú zaujímavú pánsku vôňu by ste odporúčali vyskúšať vy ostatným čitateľkám?

1 komentár:

  1. páni, já je vůbec neznám :O.
    Zvu vás všechny na giveaway, ve které můžete vyhrát úžasné sérum na řasy určené pro zhuštění, prodloužení a větší objem řas :-).

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!