19. apríla 2015

► Orofluido – elixír na našu korunu krásy - vlasy

Vlasy sú korunou krásy každej jednej z nás, nie nadarmo sa hovorí o tom, že by sme im mali dopriať len to najlepšie čo sa týka starostlivosti o ne (hoc pravdou je, že sa to hovorí o všetkom – že?)... Každá z nás je iná, a každá z nás rieši pri vlasoch rôzne druhy otázok: či už  ich dĺžku, lebo strih je predsa dôležitý :) alebo ich farbu, ktorú niektoré žienky menia skoro tak často ako sa striedajú ročné obdobia, alebo riešime už čisto problémy a to také, že vlasy máme pomerne riedke, padajú nám viac ako by mali, nie sú poddajné, sú rozlietané a “elektrizujú“ nám, alebo sú úplne ako sa povie bez života teda sú suché, lámavé – jednoducho na pohľad vyzerajú ako slama... 

V drogériách na základe týchto našich problémov, hľadáme prípravky, ktoré by nám s nimi mali uľahčiť prácu a vrátiť im “život“. Väčšinou sa však tieto  prípravky špecifikujú len na niečo konkrétne napr.: na návrat lesku... Ja som však našla jeden olejček, na ktorý by som dala “nálepku“ univerzálna starostlivosť pre všetky druhy vlasov. Je ním Orofluido Beauty Elixir.Orofluido našiel inšpiráciu v prastarých rituáloch skrášľovania. Zmiešali sa v ňom tri vzácne oleje: arganový, šachorový a ľanový. Arganovým olejom si začali ošetrovať vlasy berberské ženy v Maroku, šachrový olej preslávila egyptská kráľovná Kleopatra a ľanový olej pre lesk vlasov používali Egypťania, Židia a Féničania. Spojením týchto olejov vznikol elixír s blahodarnými účinkami pre všetky typy vlasov.

Arganový olej je bohatý na účinné látky a bioaktívne zložky: vitamín A, vitamín E – arganový olej je najbohatší prírodný zdroj vitamínu E, vitamín F, esenciálne mastné kyseliny – arganový olej obsahuje kyselinu stearovú, kyselinu olejovú, kyslinu linolénovú a ďalšie, v pomere 20% nasýtených a 80% nenasýtených mastných kyselín, skvalen, karotenoidy – prírodné antioxidanty účinné vo viacerých, steroly. Výsledkom sú vlasy lesklé, pevné a ľahko upravovateľné. Pozitívne účinky má však aj na pokožku hlavy. Zabraňuje totiž tvorbe lupín.

Šachorový olej je bohatý na mastné kyseliny so zhusťujúcimi a rozpínavými vlastnosťami. Poskytuje prirodzenú ochranu pred voľnými radikálmi, dodáva vlasom lesk, objem, uľahčuje ich rozčesávanie a robí vlasy poddajnejšími. 

Ľanový olej - hlavnými príčinami obrovskej sily ľanového oleja sú jeho zložky: nenasýtené Omega-3 mastné kyseliny – ľanový olej je dokonca ich najbohatším zdrojom, lignany, vláknina, vitamíny: E, B1, B2, B3, B5, B6, B9, minerály: železo, zinok, vápnik, fosfor, sodík, draslík, horčík, mangán, meď a betakarotén. Jeho hlavnou výhodou je, že udržuje vlasy zdravé a zabraňuje ich vypadávaniu.

Nie nadarmo sa tomu olejčeku hovorí aj tekuté zlato, predsa len spojenie vyššie uvedených olejov má mnoho blahodarných účinkov.


Tento olej je jednoducho úžasný. Používam ho "etapovo" - teda nie stále, ale tak vždy po takých 2-4 umytiach vlasov. Na aplikáciu ho nepotrebuje veľa a teda aj takéto - pre mňa najlepšie 5ml balenie vydrží niekoľko použití. Malé množstvo oleja si rozotriem v dlaniach a tak ho aplikujem do vlasov (olej má hutnejší charakter) - je jedno či na mokré alebo suché vlasy, no ja ho používam len na suché. Aplikujem ho od vyššej dĺžky vlasov - nikdy ale skutočne nikdy si oleje vo všeobecnosti neaplikujem od korienkov - vždy len od cca polovice dĺžky... :)

Olej dodá vlasom lesk (vlasy nepôsobia mastno, pokiaľ si viete odhadnúť množstvo, s ktorým budete pracovať), čím budú vyzerať zdravo, tiež je s nimi omnoho ľahšia manipulácia, nakoľko mne sa po jeho aplikácii vlasy menej pletú. Olej tiež po aplikácii vlasy krásne vanilkovo prevonia, čo je príjemný bonus. To prečo ho používam etapovo je fakt, že aj keď si vlasy potom umyjem, mám pocit že olej ich zanechal stále vyživené. Používam ho až v tedy, keď vidím že by potrebovali vdýchnuť život. 

Ja som s olejom veľmi spokojná a odporúčam Vám ho rozhodne vyskúšať. :)


Takéto 5ml balenie za vyskúšanie určite stojí, jeho cena je len 1,80€, existujú však aj väčšie balenia 50ml a 100ml - olejček nájdete na www.parfums.sk → tu: Olej Orofluido

Aký olej na vlasy učaroval Vám?

3 komentáre:

 1. Orofluido miluju, jak tenhle klasický olej, tak i různé spreje a tak... ta vůně je prostě božská a fakt vlasům pomáhá! rozhodně mi přijde lepší než chi nebo biosilk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Anonymný20.4.15

   súhlasím, tiež ho milujem, Ann

   Odstrániť
 2. Mám ho teraz doma, no nepríde mi nejaký zázračný, taký skôr priemerný.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!