16. novembra 2014

► Bio karité 100% bambucké maslo


Keď Vám položím otázku: aký výrobok/produkt sa Vám vybaví ako prvý, keď poviem slová prírodná/biokozmetika? Mne sa "z fleku" ihneď vybaví kokosový olej a bambucké maslo. A práve o jednom takom bambukom masle to dnes celé bude. :)


Karité, známe tiež ako Shea Butter alebo Bambucké maslo, sa získava zo semien plodov afrického orecha Shea. Pestuje sa v nezaťaženej voľnej prírode, jeho semená sa ručne zbierajú a potom sa na slnku sušia. Ďalej sa pražia a ručne miesia tak dlho, kým nevznikne tuk maslovej konzistencie.

Saloos bambucké maslo sa nachádza v plastovom obale (v takom tégliku). Kúpiť sa dá v troch veľkostiach - 19ml balenie je vhodné hlavne do kabeliek, a tak celkovo na cesty, 50ml je super na dovolenky, alebo len tak mať ho v práci a 250ml balenie je vhodné na doma. 

Maslo má takú bielu konzistenciu a je naozaj veľmi husté - preto môžete mať problém ho niekedy na určitých častiach tela rozotrieť (avšak vplyvom tepla pokožky sa stáva poddajnejšie - rozpúšťa sa). Týmto zároveň chcem uporozniť, že nie je ho dobré mať na takom mieste, kde by naň mohlo svietiť slnko, alebo na nejakom inom teplom mieste. Maslo má byť husté a pokiaľ sa nejako roztopí, tak to dobré vôbec nieje! Z tohto čistého bambuckého masla necítiť skoro žiadnu vôňu, len takú veľmi veľmi jemnú.  


Zamilujete si ho pokiaľ Vás trápi suchá pokožka, poprípade trpíte ekzémom - v premastení pokožky a jej následnej ochrane nemá konkurenciu. Je výborné aj na rany a na hojenie rán, teda aspoň ja mám v tejto oblasti s bambuckým maslom dobré skúsenosti.

Tu sú len niektoré z účinkov Bio karité 100% bambuckého masla:
• je ideálnym pomocníkom pri ošetrovaní suchej, presušenej a inak namáhanej pokožky
• je veľmi účinný pri ekzémoch, lupienke a akné
• pôsobí protizápalovo, urychľuje a uľahčuje hojenie popálenín a drobných oderkov
• zvyšuje odolnosť kože voči infekciám a chorobám
• pravidelné používanie Bio karité zamedzuje vzniku strií - popravde toto som ešte neskúšala, takže niekedy asi vyskúšam

po odšróbovaní, bambucké maslo chráni ešte jedno "viečko"


Ja som si toto čisté bambucké maslo obľúbila veľmi, postupne však skúšam aj iné karité balzamy, ktoré značka Saloos ponúka. Toto je však výrobok, pri ktorom nemusíte mať obavy že ho nevyužijete, a že sa neprejavia žiadne účinky.

Saloos - Bambucké maslo zoženiete na stránke www.maxcare.sk vo veľkostiach 19ml aj 50ml


Vyskúšali ste už bambucké maslo? Poznáte toto od značky Saloos?

4 komentáre:

 1. Saloos miluju! Zkoušela jsem snad všechny jejich výrobky a všechny mi sedly. Ale zrovna tento balzám z bambuckého másla jsem neměla. Určitě ho časem vyzkouším.

  Maru UltimateChic

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som tiež už skúšala niečo, ale popravde až teraz na tejto značke začínam ako sa tomu hovorí - fičať :)

   Odstrániť
 2. Ja mám rada bambucké maslo, kupujem si ho 150 ml balení od Oléanat, toho od Saloos mi príde predražené
  Lavandula Diary

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne vyhovuje toto malé balenie, pretože zoberiem si ho domov aj na internát a všade kam potrebujem. Tiež viem koľko mi vydrží a príde mi také najpraktickejšie. :)

   Odstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!