19. augusta 2014

► výrobky, ktoré pokožku upokoja a schladia (bude vám z nich zima)


Dnes to bude o jednom špeciálnom telovom mlieku a spreji. Keď sa hodláme opaľovať vždy sa netierame rôznymi opaľovacími prípravkami, ktoré majú účel nás chrániť. Avšak čo robiť po opaľovaní? Pokožka predsa len utrpela šok a tak jej treba pomôcť o zmierniť. Preto sa dnes dozviete o výrobkoch, ktoré pokožku upokoja a schladia (bude vám z nich zima, ho je leto).


PHOTODERM AFTER SUN

 Zas raz ☺produkt s pumpičkou. Ako viete pumpičky mám najradšej sú akýmsi pomocníkom, ktorý nikdy nieje na-škodu. Toto mlieko má skôr gélovú konzistenciu - krémovo-gélovú. Hneď musím vyzdvihnúť jeho krásnu vôňu - táto je taká ovocná, nieje však silná, na pokožke ju jemne cítiť.  Photoderm After sun sa dobre rozotiera, na pokožke zanecháva akoby jemne mastný film. 

Pokožke dodáva toto mlieko stratenú hydratáciu, ihneď jej uľaví - netreba čakať kým sa dostaví účinok, čo je veľmi ale veľmi dobre! Na pokožke cítiť akoby na chvíľku chladivý efekt, ten chlad je pre mňa vždy príjemný. Tiež ako píše aj výrobca, keď už sa s ním natriete po opaľovaní, natrite sa  s ním aj večer ešte raz - keď už nie celé telo, tak aspoň tie najcitlivejšie miesta. 

Je vhodné nielen na telo, ale aj na tvár. Udržiava bronzový vzhľad pokožky a je vhodný pre všetky typy pokožky, vrátane tej najcitlivejšej. Pokožka vám istotne za starostlivosť neskoršie "poďakuje". Toto telové mlieko som mala kúpené aj minulý rok, vtedy vak tento produkt bol  v bielo-oranžovom obale.

Odporúčaná cena: 500ml - 17,90€PHOTODERM SOS sprej

Ja osobne považujem túto novinku tohto leta za prevratnú. Toto 125ml balenie je vo forme spreju (napr. ako sprejové deodoranty,...). Videli ste už niečo podobné u iných značiek? Ja teda nie! Sprejová aplikácia je azda najjednoduchšia aká len môže byť - ideálna pre lenivcov ☺. 

Sprej by sa mal striekať z cca 20cm, rozprašovač je jemný - a tak pri striekaní sa jeho vodnatá zložka pekne rovnomerne na telo rozptýli v jemnej vrstve (na ruku som ho nastriekala viac a z krátkej vzdialenosti, aby ste mali predstavu čo sa to na pokožku vlastne strieka). 

Po nestriekaní na spálenú pokožku sa úľava a chlad dostaví ihneď, všetko to spríjemňuje pekná sladká voňa. Chladivý účinok je intenzívnejší a dlhší ako u telového mlieka. Jemná sprejová vrstva sa do pokožky vpije skutočne rýchlo, silnejšie nastriekanej vrstve to trvá o čosi dlhšie. Po vsiaknutí je na povrchu pokožka málinko lepkavá. 

Odporúčaná cena: 125ml - 13,90€


Používate výrobky po opaľovaní? Od akej značky?
Vyskúšali ste niektorý z týchto výrobkov?

8 komentárov:

 1. ja som si akurát to mlieko v malom kúpila na dovolenke spálilo ma dosť tak som sa s ním natierala každé tri hodiny a po dni dvoch po spálenej pokožke nebolo ani stopy, dobré je tiež mlieko panthenol forte to sme však zabudli doma :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to je super, že ti to pomohlo tak rýchlo, mať spálenú pokožku je nanič, hlavne počas noci a spánku,... Panthenol som neskúšala ale doma mám ešte mlieko od La Roche Posay.

   Odstrániť
 2. Výrobky vypadají dobře, Biodermu mám obecně ráda :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vyzerajú a aj sú, tak Bioderma je značka ktorej ja dôverujem lebo mi už v minulosti pomohla, takže ja môžem len odporúčať - treba vyskúšať na vlastnej koži :)

   Odstrániť
 3. Anonymný20.8.14

  kolko vydrzi ten sprej pouziti?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pfu, to je ťažká otázka, neviem ti na to nijak odpovedať, závisí to od toho ako ho použiješ...

   Odstrániť
 4. Ja som od Biodermy používala after sun lotion, ktorá bola tento mesiac za 4 eurá a som neuveriteľne spokojná, krásna hydratovaná pokožka :)

  dawnielicious.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. pouzivala som kokosovy olej Purity Vision

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!