19. augusta 2014

► Lactacyd Femina - starostlivosť o intímnu hygienuĽudské telo je dokonalý organizmus a je vybavený účinnými ochrannými mechanizmami, ktoré si zvyčajne dokážu s nežiaducimi vplyvmi poradiť. V konkrétnom prípade intímnych ženských partií má túto ochrannú bariéru pred mikroorganizmami spôsobujúcimi zápalové ochorenie na starosti kyselina mliečna. Problém je v tom, že prirodzená obranyschopnosť je veľmi krehká a môže byť ľahko narušená. Existujú dokonca obdobia a situácie, ktoré sú z tohto hľadiska potenciálne značne rizikové (menštruácia, užívanie HAK, aktuálne návštevy bazéna, sauny alebo fitnes alebo používanie nevhodných prípravkov pri hygiene (parfumované sprchovacie gély, zásadité mydlá,..), ktoré negatívne pôsobia na prirodzené mierne kyslé naše ženské intímne prostredie.

Tento test je preto venovaný výrobku 
Lactacid Femina Mousse

Lactacyd je určený na intímnu hygienu ženy, preto má špeciálne antibakteriálne zloženie s nízkym pH bez obsahu mydlových zložiek. Udržuje prirodzené pH aj mikroflóru intímnych miest.

Ja osobne Lactacyd značku ako takú poznám, doma mám obľúbenú Lactacyd Femina emulziu, ktorá mi úplne vyhovuje. S týmto výrobkom Lactacyd Femina Mousse som však skúsenosť nemala a tak som bola zvedavá, či bude taký dobrý ako spomenutá emulzia, alebo horší.

Všetky produkty Lactacyd (teda aj tento) majú veľmi jednoduchý obal a dizajn. Lactacyd Femina Mousse je v 150 ml fľaštičke so špeciálnym dávkovačom peny. Vďaka špeciálnemu dávkovaču už po 1 – 2 stlačeniach dávkovač vytvorí už z malého množstva tekutiny dostatočné množstvo bohatej peny na jednorazové použitie. Pena má jemnú ale zato dosť hustú bielu konzistenciu,  ktorá ponúka pocit komfortu a delikátnej starostlivosti. Okrem toho pena aj príjemne nevtieravo vonia.

Pena obsahuje kyselinu mliečnu  s pH 5,2, ktorá obnovuje a udržiava prirodzené prostredie intímnych častí a pomáha ich tak chrániť pred zápalmi. Lactacyd Femina pena je určená pre každú ženu, ktorá prirodzene dbá o svoje zdravie, dokonca je vhodná aj pre tehotné ženy. S penou som veľmi spokojná tak ako aj s emulziu, ktorej už máme doma nejedno balenie. Lactacyd je skutočne skvelou voľbou.

Lactacyd vo všeobecnosti odporúča aj Slovenská a Česká gynekologická a pôrodnícka spoločnosť. 


Používate nejaké výrobky na intímnu hygienu?

8 komentárov:

 1. Ja používam akurát tú emulziu a je fakt super :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno to máš pravdu, u nás mne si ju tiež obľúbili a je to produkt, ktorý kupujeme opakovane. :)

   Odstrániť
 2. ja používam gély z avonu a som s nimi naozaj veľmi spokojná :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tiež som skúšala asi jeden, ale z dlhodobejšieho používania mi vyhovoval čoraz menej. Potom som prestala na určitú dobu používať výrobky tohto typu a znovu začala s Lactacyd-om, ktorému som zatiaľ verná. :)

   Odstrániť
 3. Anonymný19.8.14

  Nulova vypovedna hodnota, ziaden vlastny nazor.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vlastný názor tam je, ale keď myslíš že nie, tak je to v poriadku, je to tvoj názor a to beriem. :)

   Odstrániť
 4. ja používam gél a je naozaj super, skúsenosti mám aj s obrúskami na cesty :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S obrúskami ako takými veľa skúseností nemám, tuším som naposledy mala abc od Biodermi, ale od v tedy už žiadne, na cesty môžu byť ale super :)

   Odstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!