30. augusta 2014

► do posledných letných dní


Títo dvaja pomocníci mi robili spoločnosť včera a čiastočne aj dnes, vlastne všetky letné produkty sa snažím už nejak dopotrebovať, prípadne niektoré používam namiesto klasických telových mliek. Možno si poviete že leto už je dávno za nami, avšak podľa predpovede nás ešte čakajú aj pekné dni hoc s nie extra vysokými teplotami. Na druhú stranu mnoho ľudí aj čo sama poznám len teraz odlieta na dovolenky a preto sa im/vám tieto výrobky môžu hodiť. Tak poďme na recenziu (poslednú tohto druhu v tomto roku)! :)

Nivea Light feeling Sun lotion SPF20

Určite so mnou budete súhlasiť, že Nivea je značka s ktorou sa nedá nič pokaziť. Klasický modrý obal, ktorý majú skoro všetky výrobky z radu SUN nechýba ani tomuto telovému mlieku. Nivea Light Feeling Sun Lotion má ľahkú bielu konzistenciu. 

Toto ošetrujúce mlieko na opaľovanie sa ľahko rozotiera a aj pomerne rýchlo vpíja do pokožky, zanecháva na nej jej len lesklý no nie lepkavý povrch. Z mlieka nie je cítiť nejaká výrazná parfumácia. Podľa výrobku toto mlieko znižuje riziko slnečných alergií a chráni pokožku pred predčasným starnutím spôsobeným vplyvom slnečného žiarenia.

Toto mlieko vďaka nízkemu faktoru odporúčam používať pri nie prudkom slnku, skôr teda v ranných a neskorších poobedných hodinách. Použila som ho na skúšku aj na pleť - mlieko mi ju nepodráždilo ale ten lesklý efekt na pleti sa mi nepáčil, preto je ideálne len na telo. Vhodné je pre všetky typy pokožky.
SOS upokojujúce mlieko po opaľovaní


Keď už svoju pokožku vystavíme slnku, mali by sme jej potom dopriať aj patričnú starostlivosť, ktorá pokožku upokojí. Takú starostlivosť ponúka aj mlieko Nivea Sun SOS. Upokojujúce mlieko po opaľovaní obsahuje komplex Redness-Claming, tento komplex upokojuje začervenanú pokožku a redukuje podráždenie spôsobené slnkom čím pokožke prináša jej okamžitú úľavu.

Toto mlieko má tuhšiu bielu konzistenciu a veľmi rýchlo sa do pokožky vpíja, dokonca aj keď som si natrela hrubšiu vrstvu, tak mlieko z povrchu pokožky do pár minút úplne zmizlo - vpilo sa. Pri tenkej vrstve je pokožka krásne hladká, po aplikácii hrubšej je trošku lepkavá. Pokožku chladí, avšak toto leto som vyskúšala aj výrobky ktoré chladili tak o 50% viac - boli však aj o dosť drahšie. 

Celkovo hodnotím toto mlieko pozitívne a ak hľadáte lacné telové mlieko po opaľovaní, tak kľudne doň investujte, svoju úlohu chladenia, hydratácie a upokojenia si plní tak ako má!


Aké výrobky na opaľovanie a po opaľovaní Vám tento rok robili spoločnosť a boli ste s nimi navsiac spokojné?

6 komentárov:

 1. Anonymný30.8.14

  může být i když toto léto ani léto nebylo, myslím v pravém slova smyslu

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Anonymný30.8.14

   jo a používala jsem Baleu

   Odstrániť
  2. Áno máš pravdu, toto leto bolo v porovnaní s minulým slabé, avšak aj tento rok bolo pár pekných dní a medzi upršanými dňami bolo pár pekných hodín. :) Ja som tiež mala Baleu s SPF20 kokosovú verziu. :)

   Odstrániť
 2. Ja som používala opaľovacie krémy Cien faktor 50 a faktor 30. Po opaľovaní Panthenol alebo bežné telové mlieko. Bola som spokojná.
  Kaviaren-u-macky

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Cien som ešte neskúšala, moc ma tá kozmetika ani neláka aj keď zas ako sa hovorí netreba dopredu niečo odsudzovať, tak či onak Lidl mám od domu ďaleko a za celý svoj život som v ňom bola asi 3krát... Brat si však Cien kupuje tiež, ale tuším tie detské faktory a tiež je spokojný. :)

   Odstrániť
 3. ja som mala Nivea sprej jeden a ani ten som neminula

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!