2. augusta 2014

► bez konzervantov, parabénov, farbív a alkoholuAnti-perspiranty slúžia predovšetkým ako prevencia pred potením, deodoranty zase tlmia zápach. Na trhu dnes existuje i kombinácia oboch. Zázraky od nich však nečakajte, už aj na mojom blogu ste si mohli prečítať plusy a mínusy, týchto produktov od rôznych značiek. Treba však spomenúť, že intenzita potenia je u každého iná. Pri zvýšenej námahe, strese nebo vysokej teplote  sa aktivita potných žliaz ešte zvyšuje.

Toľko na úvod, a teraz už rovno prejdem na test 
anti-perspirantov Ziaja.

Začnem od toho najúčinnejšieho a tým je jednoznačne BLOCKER. Tento anti-perspirant je bez konzervantov, parabénov, farbív a alkoholu. Má klasický guľôčkový typ. Zaujímavosťou blokera je fakt, že je aj bez akejkoľvek parfumácie. 

Podľa odporúčania na obale má sa používať 2 až 3 dni v týždni najlepšie po sprche večer, teda na čistú a suchú pokožku v podpazuší. Neodporúča sa používať na podráždenú pokožku alebo pokožku po depilácii - takže to som neskúšala ani ja.

A teraz k účinku. S účinkom som bola veľmi spokojná, dokonca tromfol aj môj doteraz hádam najúčinnejší anti-perspirant a to Rexona Maximum Protection clean scent. Niektoré dni som sa skoro vôbec nepotila, je pravda, že vtedy nebolo vonku teplo (tie dni boli búrky) a bola som len doma a teda nemala som žiadnu záťažovú aktivitu. V iné dni kedy som bola aj v zhone som sa trochu spotila. 
Hoci tento anti-perspirant bol u mňa najúčinnejší, tak nie je najobľúbenejší - pretože ja mám rada nejakú parfumáciu...


Mojim najobľúbenejším sa stal anti-perspirant ELEGANCE. Taktiež neobsahuje konzervanty, parabény, farbivá a alkohol. Získal si ma svojou vôňou, ktorá je o niečo intenzívnejšia než pri anti-perspirante SENSITIVE.

Ako anti-perspirant je sám o sebe účinný ako mnohé iné z drogérie - poteniu zabráni na pár hodín, o celodennej výdrži nemožno hovoriť. Avšak svojou parfumáciu a faktom že neutralizuje zápach, je z neho skutočne parádny deodorant.

Anti-perspirant SENSITIVE ma zaujal najmenej, vlastnosťami je úplne taký istý ako ELEGANCE, avšak tento má omnoho jemnejšiu vôňu - pre mňa podobnú kvetom.

Všetky majú jednoduchý obal, riedku priesvitnú konzistenciu, rýchlo sa vpijú po pokožky/zaschnú a nezanechávajú škvrny na oblečení.

Mne sa najviac osvedčilo tieto anti-perspiranty kombinovať. Bloker použiť pre zmiernenie potenia - mne postačuje aplikácia dva krát v týždni a pre pocit sviežosti aplikujem Elegance. 

Celkovo sa mi však táto trojica zapáčila, hlavne pre ich zloženie a fakt, že neobsahujú zbytočne škodlivé látky, ktoré nemusia (konzervanty, parabény, farbivá, alkohol). Veď sami sa pozrite na to jednoduché zloženie.

Ich odporúčaná cena je: 3,49€.
Ak Vás tieto anti-perspiranty zaujali tak aktuálne je o ne súťaž  tu → Vyhrajte 13x NOVÉ ANTIPERSPIRANTY ZIAJA


Vyskúšali ste už nejaký Ziaja anti-perspirant?

6 komentárov:

 1. vypadají skvěle! :))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Žádné jsem nezkoušela, možná po nich mrknu :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. hezký článek! :)

  http://gethealthyandfitwithus.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. vyzerajú dobre no pre mňa sú top Garnier :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Garnier som už veru nemala veľmi dlho, ale chcem vyskúšať tie ich najnovšie, aj keď tieto Ziaja sú najlepšie zložením a cenou čo sú v drogériách dostupné... :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. v lete pouzivam iba deodoranty ;)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!