18. mája 2014

► I- Bling Sonická čistiaca kefka na tvár a očiAhojte :)

dnes by som Vám chcela povedať (priblížiť, informovať Vás) o prístroji na čistenie/odlíčenie pleti a aj očí, ktorý je na slovenskom trhu už niekoľko mesiacov. Ja ho mám doma tiež niekoľko mesiacov a tak zhrniem v tomto článku aj moje dojmy  dlhodobého používania. Určite ste postrehli, že teraz je na trhu veľký boom mať takýto prístroj, avšak ako som pozerala na aktuálne dostupné rôzne prístroje, tak nie všetky sa mi dizajnovo páčili, no a z druhého hľadiska ma miestami priam šokovala cena.  V tomto príspevku Vám predstavím prístroj, ktorého dizajn sa mi páči a jeho cena nie je ruinujúca. Tak poďme na to... :)

I- Bling Sonická čistiaca kefka na tvár a oči

Základné charakteristiky tohto prístroja:
- 18.000 vybrácií za minútu
- Je vodotesný, môže sa bezpečne používať
- Jednoducho sa čistí po použítí, je hygienický, kompaktný s odnímateľným vekom
- Samotná hlavička kefky má 150 000 veľmi jemných špeciálnych vláskov z mikrovlákien- pre najefektívnejšie vyčistenie pórova
- Štetiny sú z prírodných surovín ako je extrakt z grapefruitových semienok, známy pre svoje antibakteriálne účinky

Prístroj je balený v škatuľke, na ktorej sa nachádza stručný popis, o aký prístroj ide, aké má vlastnosti či ako sa používa. Keď vyberiete prístroj zo škatuľky tak jeho kompletná zostava sa skladá zo: samotnej čistiacej kefky, stojana na kefku, ochranného veka a vo vnútri kefky sa nachádza už aj 1 kus AAA batérie. 


Na konci príspevku nájdete kratšie ale myslím výstižné moje video, v ktorom nájdete ukážku ako kefka funguje pri čistení pleti a očí. Berte ho ale trošku s rezervou, lebo nakrúcala som to v obývačke a nie v kúpeľne kvôli svetlu. Bežne ja prístroj používam v sprchce, pretože mi to tak vyhovuje a plusom je že prístroj je vodeodolný!  

Ako tento prístroj používam? Skutočne dokáže tak dobre vyčistiť pleť?
Akú mám pleť po dlhodobom používaní?

Či už v sprche alebo nad umývadlom, ako prvé je nutné navlhčiť hlavičku kefky. Na hlavičku kefky následne nanesiete malé množstvo vhodného čistiaceho prostriedku (ak si budete kefkou odličovať aj oči, tak si dopredu zvoľte taký čistiaci prípravok, ktorý Vás v očiach nebude štípať). Následne už len zapnete prístroj stlačením gombíka (taký sivý gombík v strede prístroja). Kefka začne jemne vibrovať (netočí sa ani nič podobné, len vibruje). 
Kefku potom priložíte na tvár a jemnými masážnymi pohybmi prechádzajte po pokožke, postupujte pozdĺž tváre. Nie je nutné tlačiť kefku na pokožku vďaka sonickej vibrácii! Tlak ktorým na kefku pôsobíte sa rovnomerne rozdelí na štetiny, takže stimulácia je minimálna, budete cítiť len jemnú masáž pri čistení. 
Ak by ste sa báli že štetiny môžu byť drsné tak to Vás vyvediem z omylu, štetiny sú úplne hebké (len pre predtavu,sú jemné ako srsť škrečka či činčili :)), dokonca by som povedala, že sú jemnejšie ako nejaké extra kvalitné štetce na líčenie...
Keďže ja už tento prístroj používam niekoľko mesiacov, mám s ním už dáku prax a viem, ako na moju pleť vplýva, preto aj vo videu nerobím pomalé ale celkom rýchle pohyby. Musím však vyzdvihnúť že pleť ani oči mi vôbec ale vôbec nedráždi. Po úkone si len opláchnete tvár a je hotovo. Pleť budete mať skutočne čistú. Ja tento prístroj používam teraz už úplne každý večer, zo začiatku som si myslela, že pleť nedokáže perfektne vyčistiť a tak som si zobrala po očistení ešte tampón navlhčený micelárnou vodou a dôkladne po tvári ním prešla. Príjemne prekvapená a zároveň mierne šokovaná som ostala, keď som zistila, že tampón je úplne čistý. Takže teraz už večer micelárku ani nepoužívam, len túto čistiacu kefku.

Čo sa týka zlepšenia pleti, tak najväčší rozdiel vidím, na dotyk cítim, že jej povrch je omnoho jemnejší. Pleť je celkovo hladšia. Čo sa týka nejakého zmiernenia akné, tak to som nejak ani nepostrehla, ale je pravda že sa mi tvoria menej zapálené miesta a aj čiernych bodiek mám omnoho menej. Ja som prístroj skúšala aj prestať používať po cca mesiaci a pol a na pleti som spozorovala akoby jej zhoršenie. Viete, ako teraz prístroj používam mám sama pocit, že pleť je viac čistejšia ako len pri klasickom odlíčení, tiež mám pocit že pleť aj krémy ľahšie/lepšie príma. Neviem to nejak opísať, ale pocitovo je takéto čistenie pleť na skutočne vyššej úrovni (teda aspoň pre mňa). 

Ako sonickú čistiacu kefku čistím?

Keď už si pleť dočistím, tak kefku len jednoducho opláchnem pod tečúcou vodou. Pri oplachovaní je vidieť, či je kefka stále špinavá alebo nie. Niekedy sa mi len vodou u nepodarí dostatočne očistiť - hlavne keď si s ňou odličujem oči, tak z riasenky má kefka štetiny úplne čierne. Vtedy si sa ňu nanesiem ja ešte trošku čistiaceho gélu (postačí aj klasické tuhé mydlo či obyčajný sprchový gél) a párkrát ňou prejdem po ruke. Netrvá to ani pol minútky a kefka bude znovu čistá. 
Potom je dobré ak z nej prstami alebo uterákom vytlačíte prebytočnú vodu,ja uprednostňujem ruky. Následne ju stačí dať už len do stojana, kefka uschne sama (dobré je ju však mať na nejakom dobre vetranom mieste, aby uschla sama čím skôr, pokiaľ je mokrá tak na ňu nedávam ochranné veko). 


Na akom princípe funguje táto kefka? Ako sa rozoberá?

Ako som už spomenula, súčasťou balenia tohto prístroja je aj 1kus AAA batérie. Táto kefka nemá žiadne káble, nenabíja sa ani nič podobné. Do strednej časti kefky sa vloží iba baterka (batéria) a hotovo. Životnosť takejto obyčajnej batérie je približne 300 minút, čo znamená, že za predpokladu 3-minútového používania 1-krát za deň vydrží cca 3 mesiace. Teda ja sama teraz neviem či mám doma tento prístroj 3 alebo už skoro 4 mesiace, ale stále funguje na tej istej baterke, ktorá k nemu bola pribalená. 
Mne osobne takéto fungovanie kefky veľmi vyhovuje, jednak nemá zbytočný kábel do zástrčky a z druhého hľadiska ju netreba vôbec nabíjať (preto je jej výhodou aj vodeodolnosť). Rozobratie kefky nie je zložité, (aj vo videu je to ukázané) stačí iba chytiť časti, ktoré chcete oddeliť a ich pootočením a "trhnutím" ich oddelíte. Následné spojenie funguje na tom istom princípe len akoby naopak. Prístroj je celkovo malý a ľahký a tak si ho môžete zobrať všade so sebou (zmestí sa aj do väčšej kozmetickej taštičky :)) .Na záver už len dodám, že túto kefku zoženiete na e-shope bbkremy.sk za cenu 31,60 €, ktorá podľa mňa skutočne nie je ruinujúca. Konkrétne ju nájdete TU.
Čo hovoríte na takúto čistiacu kefku? 
Máte nejakú podobnú doma?  
Rozmýšľate o kúpe tohto či podobného prístroja na čistenie pleti?

7 komentárov:

 1. Anonymný18.5.14

  Já jsem si pořídila kartáček od Olaz a jsem s ním zatím spokojená. Těšila jsem se, že si pořídím Philips ale cena Philipsu mě dost zaskočila 4300,- je fakt pálka. Ann

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pekný článok, tiež mám doma podobnú kefku, ale nepoháňa ju nič len moje ruky :D, podľa mňa je to strata peňazí si niečo podobné kupovať, hoci táto je lacná oproti tým čo som videla, ale na e-bay ju zoženieš aj o polovicu lacnejšiu. Sama by som si žiadnu nekúpila, bála by som sa poškodenia pleti a na oči už vôbec by som to nedala. Ostávam verná klasickému čisteniu pleti. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tak tenhle "kartáček" mě zaujal, hlavně tedy cenou :) jsem hodně skeptická ve funkčnosti těhle malých "zázraků" ale je pravda, že poslední dobu na všech blozích čtu spíše samá pozitiva, než negativní recenze. Uvidím ale, jestli se vůbec někdy odhodlám si podobnou věcičku pořídit, přijde mi to jako zbytečný peníze :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak tohle vidím poprvé a doclea hodně mě to zaujalo :)
  http://oreoobsessionbeautyworld.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. No vyzerá veľmi dobre :) a tá cena je tiež prijateľná, ja už nejak tie kefky mám, ale takúto ešte nie

  dawnielicious.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Anonymný24.6.14

  Ahoj, rozmýšľam nad kúpou, nevieš náhodou aký je rozdiel medzi i-blingom a poblingom? Ďakujem:)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Anonymný9.6.15

  ahoj, kde sa daju kupit nahradne kefky?

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!