27. novembra 2013

► zmes kvetov nektáru , medovej arómy, frézie a dreva


Ahojte dievčence, žienky :)

hoci mám blog o kozmetike tento príspevok som sem musela dať! Dnes to bude teda o sviečke od Yankee Candle s názvom Honey Blossom. Hoci Yankee Candle má už dlhú históriu tak na Slovenský trh sa dostali len prednedávnom - viete aký je príbeh tejto značky?

Na svete neexistuje iná značka s takým príbehom. 
Všetko sa to začalo v decembri v roku 1969 spomína Mike Kittredge, zakladateľ Yankee Candle. "Bolo mi šestnásť a mal som problém: do Štedrého dňa ostávalo len pár dní a a ja som netušil, aký darček mám dať maminke, a potom som dostal nápad. Zobral som detské voskovky a  krabicu od mlieka. Voskovky som rozpustil na šporáku, nalial do kartónu a pridal knôt, ktorý som si "požičal" zo sviečky z jedálne. Po pár hodinách už na kuchynskom stole trónila moja sviečka." A takto vznikla prvá sviečka Yankee Candle. 

Rodina, priatelia a známy tiež chceli sviečky  a tak sa začalo jeho podnikanie v dome jeho rodičov. Neskôr sa výroba presunula do starého Mlyna v Holyoke a tak sa začala budovať postupne spoločnosť Yankee Candle. 


Všetky sviečky Yankee Candle sú autentické. Každá vôňa je úplne identická a dlhotrvajúca. Majstri parfuméri vyvíjajú vône Yankee Candle tak, aby mali optimálny úžitok. Všetky parfumácie starostlivo skúma a testuje tím skúsených „nosov". Od momentu, keď škrtnete zápalkou až do posledného zaplápolania plamienka, uvoľňujú vonné sviečky Yankee Candle tie najčistejšie, rozprávkovo osviežujúce vône, ktoré ani postupom času nevyprchajú. Každá esencia musí voňať tak reálne a príjemne ako skutočný kvet, ovocie, korenie, miesto alebo zážitok, ktorým je inšpirovaná. 

Značka Yankee Candle sa neuspokojuje iba s vyvíjaním vôní a predajom vonných sviečok, jej experti vytvárajú každú jednotlivú arómu po celé roky. Keď si kúpite lacnejšiu sviečku, tak sa vám často stane, že vôňa zmizne, ešte než sviečka dohorí, ale sviečka Yankee Candle má preto 30 rôznych typov knôtov, aby vonná sviečka vždy horela správnu dobu.


Mnou testovaná sviečka nesie názov Honey Blossom a má 198g. Sviečka má moderný sklenený dizajn a tak je vhodná aj na dekorovanie interiéru. Jej viečko je vyrobené z brúseného kovu s vyrazeným názvom Yankee Candle. Sviečka Honey Blossom disponuje prekrásnou zmesou kvetov nektáru , medovej arómy, frézie a dreva. Skutočne je to veľmi príjemná/delikátna vôňa, ktorá vám rozvonia celý byt. Ja osobne z nej najviac cítim fréziu. 

Doba horenia tejto 198g sviečky je 30-40hodín. Na prevoňanie celého bytu ju stačí denne zapáliť na necelé dve hodinky. Za ten čas sa sviečka postupne začne roztápať až po okraje - ako môžete vidieť na fotkách. Tiež je ale treba dodať, že sviečka aj jemne vonia keď nehorí. :) Ak teda máte radi vonné sviečky tak určite radím vyskúšať nejakú od Yankee Candle. K dispozícii sú sviečky rôznych veľkostí malé, stredné či veľké. Yankee Candle má vo svojom sortimente aj vosky, ktoré sa dávajú do aromalampy. Na výber máte naozaj zo širokého sortimentu vôní. 

Celý sortiment Yankee Candle nájdete na www.yankeesviecky.sk
Ak by ste chceli vidieť aj krátke video o sviečke tak kliknite TU. :)


Skúšali ste už sviečky alebo vosky Yankee Candle? 

11 komentárov:

 1. Konečně už si nějakou tu svíčku nebo vosk musím pořídit :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc pěkné fotky. :) Tuto vůni ještě neznám, ale svíčky YC naprosto miluji. :) SINSAY GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Yankee Candle sú najlepšie sviečky vôbec. Milujem ich vônu aj výzor!

  http://beautyandfashiontipsbynicol.blogspot.sk/?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
 4. YC naprosto zbožňuju, chci ovonět ty jarní novinky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Yankee Candle mám opravdu mco ráda, začínám být na nich závislá,dokonale provoní byt a ještě jsou napohled krásné :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Anonymný24.3.14

  tvoje fotky mi pripomenuli Vianoce a spomienky na osobu ktorá ich mala rada, posledná fotka na mňa pôsobí veľmi upokojujúco

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Mám jen vosky, ale časem bych chtěla svíčku :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. veľmi pekná recenzia, už si musím nejakú kúpiť

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Anonymný25.3.14

  mám doma vosky a s nimi som spokojná :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Ja zatiaľ doma nemám od YC nič, ani ma nejak nelákajú ich výrobky. Ak by som si kúpila niečo tak len ako dekor, nezvyknem si zapaľovať sviečky...

  OdpovedaťOdstrániť
 11. mna tieto sviecky lakaju uz dlhsie zatial len okukujem a vyberam, sviecky milujem tak urcite by som chcela skusit aspon jednu sviecku len si vybrat :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!